Kardiologię prenatalną w Warszawie tworzyła Joanna Szymkiewicz–Dangel. Miało to miejsce w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. W 1995 r. przy Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka powstała Pracownia Kardiologii Prenatalnej, w 2001 r. w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej - Poradnia Perinatologii i Kardiologii Perinatalnej, a w 2006 przy Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci - Poradnia USG Agatowa.

Dzięki wspaniałym darczyńcom istnieje unikalne miejsce, w którym profesjonalną pomoc z zakresu kardiologii i diagnostyki prenatalnej mogą otrzymać wszystkie kobiety ciężarne z podejrzeniem choroby u nienarodzonego dziecka.

We wrześniu 2017 r. prof. Ryszard Gellert powołał prof. Joannę Szymkiewicz–Dangel na stanowisko kierownika Zakładu Kardiologii Perinatalnej i Wad Wrodzonych (ZKPiWW) Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Siedziba ZKPiWW znajduje się w Poradni USG Agatowa.

Dziś Poradnia USG Agatowa jest renomowanym ośrodkiem diagnostycznym o szerokim zakresie usług. Rocznie wykonujemy ponad 7 000 badań. Przyjmujemy pacjentów z całej Polski, oferując im zarówno profesjonalną pomoc medyczną, jak i wsparcie psychologiczne w czasie całej ciąży i po jej zakończeniu w przypadku rozpoznania wad u nienarodzonego dziecka. 

Lekarze pracujący w Poradni USG Agatowa pod kierunkiem prof. Joanny Szymkiewicz-Dangel biorą udział jako prelegenci w konferencjach naukowych w Polsce i na świecie.

Kontakt:
Agatowa 10 03-680 Warszawa
Tel. :22 679 32 00; 504 144 140
Fax: 22 678 99 32
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© Fundacja WHD
Wszystkie materiały publikowane na stronie Poradni USG Agatowa objęte są prawem autorskim. Ich kopiowanie lub używanie w publikacjach jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu zgody Fundacji WHD.